[ Archiwum ] | [ Znajomi ] | [ O mnie ]

Gypsum Car Show

autor: fotogramy, dodano: 22 grudnia 2014

Tytułem wstępu..


Amerykanie definitywnie kochają swój kraj. Uwielbiają także swoją szybką, niezdrową, tłustą kuchnię. Trzecią miłością, która rzuciła mi się w oczy, jest miłość do aut. Kult amerykańskiej motoryzacji. Jak już człowiek przywyknie do przeogromnych truck'ów, bulgoczących ośmiocylindrowymi silnikami, to zaczyna dostrzegać tę nieprzeciętną ilość klasycznych aut, przemykających na codzień po drogach.

Gypsum Car Show


Co to jest i z czym się to je? Sprawa jest prosta. Ludzie z okolic mają całkiem zacne fury. Chcą się spotkać i popisywać tymi autami, a poza tym chcą wiedzieć w czym sąsiad dłubie po nocach (ciągle rozmawiamy o autach gwoli przypomnienia). Rozsądnym wyjściem okazuje się zorganizowanie imprezy. Jest dobre jedzenie, jest wspólna pasja, są wspaniałe auta. Ale przede wszystkim jest okazja do spotkania i rozmowy. Na dobre, wysoko-oktanowe tematy.

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.Mocne kolory, ale czy mocne kadry? Dajcie znać w komentarzach.

Tu hejtujemy, komentujemy, generalnie robimy co chcemy(2)

Barbórka 2013 - zapowiedź

autor: fotogramy, dodano: 21 grudnia 2013

Hej! Skończyłem właśnie przerabianie owna na przyjęcie fotek o bardziej słusznych rozmiarach. Teraz będę ładował zdjęcia na pełnym sztosie, te marne 900px często kiełbasiło cały efekt, jaki włożyłem w obróbkę.

Po czasie intensywnie naukowym mam teraz dwa tygodnie świątecznej przerwy. Siadłem właśnie do przeglądania zdjęć z tegorocznej Barbórki. Jedna smutna obserwacja przy okazji - ostatni folder ze zdjęciami motoryzacyjnymi na moim dysku twardym nosi nazwę "Barbórka_2012"...EDIT: Link do relacji: Fotorelacja - Rajd Barbórka 2013

Tu hejtujemy, komentujemy, generalnie robimy co chcemy(1)

MZ

autor: fotogramy, dodano: 20 listopada 2013

Hej! Jedna fota, próba zrobienia HDR'a. Zawsze miałem jakiś odrzut wewnętrzny do tej techniki, bo kojarzyła mi się z takimi kosmicznie wyglądającymi obrazkami o nienaturalnie ostrych kolorach, jakiś przedziwnych krawędziach - jednym słowem kicz.

Jednak HDR jako walka z ograniczoną rozpiętością tonalną matrycy to zupełnie insza inszość. Do tej walki użyłem 6 rawów, złożone to wszystko w Photomatixie. Dalsze kombinacje niedługo. Ogólnie się jaram możliwościami ;)


Tu hejtujemy, komentujemy, generalnie robimy co chcemy(0)

Ten moment

autor: fotogramy, dodano: 25 września 2013

Ostatnio jedno z moich zdjęć pojawiło się w paru miejscach. Wykonałem je parę lat temu, na torze Lublin. Pamiętam, że dosłownie tylko wyszliśmy na nitkę toru i wtedy stało się TO. Nastąpił ten moment. Nie wykorzystałem go w pełni. Zdjęcie jest nieostre. Technicznie niedomaga. Jednak mimo wszystko robi robotę. I tak to jest cholera. Instynktownie, na ślepo wcisnąłem spust migawki. Powstało coś fajnego. Właściwie przypadek, ale o takie właśnie przypadki chodzi w fotografii, szczególnie gdy rzeczy dzieją się bardzo szybko, jak to ma miejsce na torze/rajdzie/gdziekolwiek gdzie rzeczy dzieją się szybko ;)

Chodzi konkretnie o tą fotkęJednak powiem Wam szczerze, że nie jest to moje ulubione zdjęcie ever. O nie. Gość dostał piachem w twarz i tyle. Zero przekazu, ot zatrzymany ułamek sekundy i to dosyć nieudolnie. 

Moje most ulubione zdjęcie zrobione było na Barbórce, rok 2010. Zimno (jak wracaliśmy to termometry wskazywały -25 stopni, na Karowej nie było cieplej). Wtedy powstało takie ujęcie:

Ja się nim jaram do tej pory. I chciałbym takich momentów zatrzymać więcej. Może się uda :)

Tu hejtujemy, komentujemy, generalnie robimy co chcemy(2)

ClassicAuto Track Day - Kielce

autor: fotogramy, dodano: 22 listopada 2012

Witam! Pewnie nie możecie uwierzyć w to co widzicie, ale fakty mówią same za siebie - drugi wpis w ciągu tygodnia! Chyba znów załapałem zajawkę na zdjęcia ;)

W Kielcach byłem we wrześniu, o mało brakowało a bym tam się nie znalazł - okazało się jednak, że z Lublina funkcjonuje w miarę przyzwoite połączenie do tego miasta i to pociągiem. Nieco ponad 2h podróży naszą piękną koleją i byłem na miejscu.

Impreza skupia fanatyków starych pojazdów, którzy lubią od czasu do czasu dociągnąć wiekowe serca swych aut do odcinki. Marnotrawienie klasyków? Nie sądzę! Trzeba posłuchać ryku tych silników, trzeba zobaczyć Fiata 125p sunącego ostrym boczurem by zrozumieć, że to właśnie jest wykorzystywanie tych aut zgodnie z przeznaczeniem.

Na torze zameldowało się około 130 załóg, auta to właściwie przekrój całej motoryzacji ostatnich dziesięcioleci.
Dość gadania, foty!

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


Obróbka bardzo nierówna, staram przypomnieć sobie stare sztuczki. Ważne, że są zdjęcia, ważne, że są samochody! Reszta przyjdzie z czasem :)

Dziękuję za uwagę!

Tu hejtujemy, komentujemy, generalnie robimy co chcemy(0)

Szybki wypad na Tor Kielce - Exotic Cars Track Day

autor: fotogramy, dodano: 31 maja 2011

W sobotę było kilka "pierwszych" razów - pierwszy raz na Torze Kielce, pierwszy raz na Exotic Cars, no i pierwszy raz miałem przyjemność bliskiego obcowania z Evo V ;) porównanie normalnego auta do tego skurczybyka to jak porównywanie latawca i F16.

1.


2.


3.


4.
Był nawet sam Stig


5.


6.


A tutaj powód, dlaczego wypad był szybki - oczywiście osiągnięte na niemieckiej autostradzie :D


Więcej zdjęć na motolublin.pl

Tu hejtujemy, komentujemy, generalnie robimy co chcemy(2)

Motolublin.pl

autor: fotogramy, dodano: 23 maja 2011

Parę zdjęć z porannego fotografienia na giełdzie w Elizówce. Kilka nowych ps-owych trików użytych do obrabiania. Czy lepiej? Nie wiem, na pewno inaczej, a to już coś ;)

1.


2.


3.


4.

Tu hejtujemy, komentujemy, generalnie robimy co chcemy(4)

Kryterium Asów Tor Lublin - 2010.12.18

autor: fotogramy, dodano: 19 grudnia 2010

Kolejna impreza na torze, tym razem z udziałem zwycięscy Rajdu Barbórki, Tomasza Kuchara. Było zimno, padł nam akumulator, na torze ślisko, że nie dało się po tym chodzić, a co dopiero jeździć - czyli ogólnie było świetnie ;D
Jak zwykle parę zdjęć poniżej, reszta na MotoLublin.

1.


2.


3.


4.

5.


Btw. Ja chce tele!
Btw nr 2: Wojtek też był!

Tu hejtujemy, komentujemy, generalnie robimy co chcemy(6)

Mały obrazek z codzienności

autor: fotogramy, dodano: 10 listopada 2010

Witam!
Taki wesoły akcent, mistrz i tyle ;)wiem, że kompozycja siedzi i płacze ;)

Tu hejtujemy, komentujemy, generalnie robimy co chcemy(0)

DRYFTY! Biłgoraj, 2010.10.19

autor: fotogramy, dodano: 17 października 2010

Nie ma to jak dobry trip! Tor świetny, trasa równie wesoła, troszkę zimno, ale na takie rzeczy prawdziwi auto-foto-graphowie nie zwracają uwagi, bo mają termos w plecaku bądź torbie.
Więcej zdjęć można znaleźć TUTAJ.
1.


2.


3.


4.


I to, co od dawna chciałem złapać, czyli "ogień z d*&y"
5.


6.


7.


8.


9.


10.Troszkę pozmieniałem zdjęcia, tamte były wybrane późną nocą i rzeczywiście na bloga powinienem się bardziej postarać.
Pozdro!

Tu hejtujemy, komentujemy, generalnie robimy co chcemy(7)POPRZEDNIE |
***

Znajomi:

 

Wojtek Kulbaka
Thomek
InstagramArchiwum:

 

2020
październik|wrzesień|sierpień|lipiec|czerwiec|maj|kwiecień|marzec|luty|styczeń|2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009Kategorie:

 

Motofreak
Relacje z rajdów
Ludzie
Inne
Podróże
Kwiatki, chrabąszczeSzablon wykonał: Htsz, pobrano z: Szablony.Blogowicz
autor zawartości bloga: fotogramy © 2007
powered by Blogowicz.info