[ Archiwum ] | [ Znajomi ] | [ O mnie ]

AutoSalon 2011

autor: fotogramy, dodano: 7 lutego 2012

Oto jedyne wykonane przeze mnie i jednocześnie godne uwagi zdjęcie zrobione na AutoSalonie dobrych kilka miesięcy temu. Enjoy :)

Tu hejtujemy, komentujemy, generalnie robimy co chcemy(0)

MotoTravel - Festiwal Wypraw Zmotoryzowanych, Świdnica 16-18.11.2012

autor: fotogramy, dodano: 20 listopada 2012

Ekipa BUSiMY już drugi raz gościła na festiwalu wypraw zmotoryzowanych, organizowanym przez ekipę "Busem przez Świat". W poprzednim roku nie uczestniczyłem w tym spotkaniu ze względu na inne ciekawe zajęcia (rajd Barbórka, z którego zdjęcia dalej kiszą się na dysku), jednak tym razem udało mi się wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.

Spotkanie okazało się szansą do poznania niesamowitych ludzi, z którymi dzielimy wspólną pasję - podróże. Każda ekipa miała swoje "5 minut", podczas których mogliśmy wysłuchać niesamowitych historii zebranych w czasie zwiedzania przeróżnych zakątków naszego globu. Pierwsza z prezentacji dotyczyła podróży ekipy "Busem przez Świat" poprzez Amerykę Północną.Okazuje się, że dopiero na tydzień przed wylotem na trip ekipa zebrała potrzebny im budżet, gdy ich bus już dawno płynął kontenerem do Stanów. Vw przemierzył ponad 25 tys. kilometrów, zaliczając kilka awarii, które dzięki wielu niesamowitym zbiegom okoliczności nie przeszkodziły ekipie w zwiedzeniu USA, Meksyku i Kanady.

Zielonym VW podróżuje ekipa "Z indexem w podróży", która podczas swojej podróży do Aten pchała swojego busa aż 93 razy - do tej pory jest pod wrażeniem wytrwałości w dążeniu do celu!


Po lewej Transporter tejże ekipy, po prawej nasz Osiołek:


Na spotkaniu pojawiła się także ekipa wyprawybusem.pl, której rodzimym miastem jest Rzeszów. W tym roku odbyli podróż na Zachód Europy.


Udało im się to, do czego my próbowaliśmy dążyć, jednak bez sukcesów - w 8 osób spali w jednym busie, na leżąco i w miarę komfortowo.

A tak prezentuje się ich rumak:


Ten pan po lewej to Paweł, który rok temu zaskoczył wszystkich swoim projektem "Autostopem ku wolności". Tym razem opowiadał o swojej wyprawie z Hanią - autostopem dojechali do Gruzji i tam zdobyli Kazbeg - jeden z tamtejszych pięciotysięczników.Po ich prezentacji dla wielu ludzi stało się jasne, że nie ma przeszkód które są nie do pokonania. Paweł nie miał nawet rękawiczek zdobywając szczyt, więc poradził sobie zastępując je... skarpetkami.

W tym roku po raz pierwszy przyznano statuetki MotoTravelery - za "Wyprawę roku" oraz "Debiut Roku" .Okazało się, że prezentacja naszej podróży Euro Północ - Południe na tyle spodobała się publiczności, że pierwsze z wyróżnień powędrowało do naszej ekipy!

Nie mogło oczywiście zabraknąć pamiątkowej fotki przy naszym wehikule


Jak zawsze na takich wyjazdach powstają teksty, które później kojarzą się ściśle z określonym miejscem i czasem. Tym razem hasło było jedno:


Dlaczego akurat takie? Chyba sami nie wiemy.. Ważne, że poznaliśmy kolejnych niesamowitych ludzi i zebraliśmy wielkie pokłady inspiracji, które pozwolą nam jakoś przetrwać zimę i czekać na kolejne lato.
Pozdro!

Tu hejtujemy, komentujemy, generalnie robimy co chcemy(2)

ClassicAuto Track Day - Kielce

autor: fotogramy, dodano: 22 listopada 2012

Witam! Pewnie nie możecie uwierzyć w to co widzicie, ale fakty mówią same za siebie - drugi wpis w ciągu tygodnia! Chyba znów załapałem zajawkę na zdjęcia ;)

W Kielcach byłem we wrześniu, o mało brakowało a bym tam się nie znalazł - okazało się jednak, że z Lublina funkcjonuje w miarę przyzwoite połączenie do tego miasta i to pociągiem. Nieco ponad 2h podróży naszą piękną koleją i byłem na miejscu.

Impreza skupia fanatyków starych pojazdów, którzy lubią od czasu do czasu dociągnąć wiekowe serca swych aut do odcinki. Marnotrawienie klasyków? Nie sądzę! Trzeba posłuchać ryku tych silników, trzeba zobaczyć Fiata 125p sunącego ostrym boczurem by zrozumieć, że to właśnie jest wykorzystywanie tych aut zgodnie z przeznaczeniem.

Na torze zameldowało się około 130 załóg, auta to właściwie przekrój całej motoryzacji ostatnich dziesięcioleci.
Dość gadania, foty!

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


Obróbka bardzo nierówna, staram przypomnieć sobie stare sztuczki. Ważne, że są zdjęcia, ważne, że są samochody! Reszta przyjdzie z czasem :)

Dziękuję za uwagę!

Tu hejtujemy, komentujemy, generalnie robimy co chcemy(0)

Barbórka!

autor: fotogramy, dodano: 2 grudnia 2012

No i znów dałem mojemu uzależnieniu silny bodziec, który z pewnością pchnie mnie do kolejnej dawki rajdowych emocji. Niestety, z przykrością stwierdzam, że jestem silnie uzależniony od tego rajdu. Nie wiem z czego to wynika, ale mimo, że tegoroczna edycja lekko mnie rozczarowała, to jestem pewny, że za rok znów pojadę na Barbórkę. I za dwa lata też. A nawet za trzy.

Temu wydarzeniu towarzyszy niesamowita atmosfera. Mnóstwo kibiców. Duet Karowa i Szaja, bez którego nie wyobrażam sobie tego święta motoryzacji. To wszystko razem wzięte sprawia, że chce się tam wracać co rok.

Myślałem, że będzie to pierwsza edycja, na której nie zmarznę. Na szczęście - myliłem się! Bez tego elementu ciężko byłoby ten rajd nazwać udanym. Na Barbórce trzeba zmarznąć. To jest tak oczywiste jak darcie się "łoł!" na Karowej, gdy tylko Szaja o to poprosi.

Mimo, że przed wyjazdem spałem tylko 1,5 godziny to byłem na tyle przytomny, żeby zabrać ze sobą Canona. Oto co udało mi się ustrzelić:

1.


2. Klasyczny już kadr ze skokiem.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12. Zwycięzca, Tomek Kuchar, w tradycyjnym spacerku pod OSie


13.
!

14.


15.


16.


17.


18.


19.


20.


21.


Dzięki Jacek za tele - większość zdjęć bez niego by nie powstała ;) Więcej zdjęć można znaleźć TUTAJ.

Stay tuned!

Tu hejtujemy, komentujemy, generalnie robimy co chcemy(0)

Barbórka 2011

autor: fotogramy, dodano: 7 grudnia 2012

Parę kadrów z zeszłorocznego rajdu Barbórki. Powoli wyciągam z otchłani twardego dysku stare fotografie. Pogoda za oknem zdecydowanie temu sprzyja ;)

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


I jak?

Ps. Jeszcze jeden powód dla którego Barbórka jest tak wyjątkowa - nie często zdarza mi się tak wcześnie nastawiać budzik:

Tu hejtujemy, komentujemy, generalnie robimy co chcemy(0)|
***

Znajomi:

 

Wojtek Kulbaka
Thomek
Dzejdzej
Coala
InstagramArchiwum:

 

2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
grudzień|listopad|październik|wrzesień|sierpień|lipiec|czerwiec|maj|kwiecień|marzec|luty|styczeń|2011
2010
2009Kategorie:

 

Motofreak
Relacje z rajdów
Ludzie
Inne
Podróże
Kwiatki, chrabąszczeSzablon wykonał: Htsz, pobrano z: Szablony.Blogowicz
autor zawartości bloga: fotogramy © 2007
powered by Blogowicz.info